Drakotrypa.gr

Τελευταία νέα

Αθλητικά

Πυργετός - Α.Ε Μουζακίου 3-2

ae_mouzakiouΣε ένα παιχνίδι με απίστευτες ανατροπές, τελικά η Α.Ε Μουζακίου έχασε στον εκτός έδρας και εκτός νομού αγώνα με τον Πυργετό.

Νωρίς στο πρώτο ημίχρονο ο Πυργετός πέτυχε τα 2 γκολ, ενώ η Α.Ε.Μ δεν έδειξε να αντιδρά.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό που τελείωσε το πρώτο αλλά η ομάδα του Παναγιώτη Ταμπάκου άρχισε να ανεβάζει στροφές. Στο 73 μείωσε σε 2-1.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σκόραρε ο Τζανής με αποτέλεσμα το 2-2 και όλα έδειχναν ότι παρά τα αγωνιστικά της προβλήματα, η Α.Ε Μουζακίου θα έπαιρνε τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας.

Βαριά ήττα εκτός έδρας για την Α.Ε Μουζακίου

ae_mouzakiouΤην δεύτερη νίκη του πέτυχε ο Ταυρωπός επί της ΑΕΜ και διατήρησε τις ελπίδες του για κάτι καλύτερο στη σεζόν. Οι φιλοξενούμενοι αν και καλύτεροι στο πρώτο μέρος δεν κατάφεραν να προηγηθούν και τελικά γνώρισαν την ήττα με 3-0, σκορ που ίσως δεν αντιπροσωπεύει την συνολική εικόνα του αγώνα.

Το 1-0 έκανε ο Σιούρτος για τον Ταυρωπό στο 60' με πλασέ από απόκρουση του Ζήση (που επανεμφανίσθηκε) σε σουτ του Δανιήλ, το 2-0 έγινε από τον Παπαδημητρίου στο 75' ενώ το τελικό 3-0 έγραψε στο 85' ο Κωνσταντινίδης με κεφαλιά και έπειτα από σέντρα του Παπαδημητρίου.

Π.Ο. Ελασσόνας - Α.Ε. Μουζακίου 1-3

ae_mouzakiouΣπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα μας σήμερα στην Ελασσόνα!

Στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου και στο 8' λεπτό, η ΑΕΜ ζήτησε πέναλτι σε κράτημα του Κανιούρα.

Στο 23 η Ελασσόνα άνοιξε το σκορ με τον Καραϊσκο.
Μετά από 2 λεπτά ο Κανιούρας προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά έχασε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Μετά από 2 λεπτά ξανασκοραρε η Ελασσόνα αλλα το γκολ ακυρώθηκε γιατί ο Φλίγκος ήταν οφσάιντ.
Η ΑΕΜ συνέχισε να πιέζει και το 36 είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Κεχαγιά να στέλνει την μπάλα για λίγο άουτ.
Τελικά ο Καραμήτσος, μετά από ωραία αλλάγή της μπάλας ισοφάρισε για το Μουζάκι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου!

Α.Ε. Μουζακίου - Αμπελωνιακός 0-3

ae_mouzakiouΗ τελευταία αγωνιστική για το 2011 δεν πήγε καθόλου καλά για την Α.Ε Μουζακίου που αντιμετώπιζε εντός έδρας τον Αμπελωνιακό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2 ακυρώσεις γκολ, το ένα για την ΑΕΜ και το άλλο για τον Αμπελωνιακό στο 6' και στο 11' λεπτό αντίστοιχα.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήταν για τον Αμπελωνιακό με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 18'. Μετά το γκολ και για όλη την συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου ο Αμπελωνιακός πίεζε πολύ δημιουργώντας αρκετές φάσης αλλά ο Σαπουνάκης στάθηκε εμπόδιο σε κάθε ευκαιρία.

Α.Ε Μουζακίου - ΑΠΟΚ Βελούχι 1-4

ae_mouzakiouΒαριά εντός έδρα ήττα, παρουσία 250 περίπου φιλάθλων, για την Α.Ε Μουζακίου με 1-4 από τον ΑΠΟΚ Βελούχι.

Το Βελούχι μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα. Στο 13' η ομάδα του Βελουχίου είχε δοκάρι ενώ μετά από 9 λεπτά στο 22' ο Πασσάς  σκόραρε με σουτ έπειτα από σέντρα από τον Κουτσουπιά.

Στο 30' ο Μπακαλίδης σκόραρε με κεφαλιά και έπειτα από άστοχη έξοδο για τον Σαπουνάκη έκανε το 0-2.

Στο 37' αλλαγή για την ΑΕΜ με τον Πατούκα να βγαίνει και την θ'εση του να παίρνει ο Κίσσας.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ΑΕΜ είχε την δυνατότητα να μειώσει ίσως και να ισοφαρίσει όταν σε 2 περιπτώσεις οι φιλοξενούμενοι έδιωξαν πάνω στη γραμμή.