Read File
  • Drakotrypa.gr
    Drakotrypa.gr

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Παρακαλώ Σύνδεση ή Εγγραφή.    Χάσατε τον κωδικό σας;
Αιολικό πάρκο... (1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Πάνε στο τέλος Αγαπημένο/α: 0
ΘΕΜΑ: Αιολικό πάρκο...
Απ:Αιολικό πάρκο... πριν 9 Χρόνια, 8 Μήνες  
Νομίζω ότι μετά την τελευταία τοποθέτηση του κ Σκυλογιάννη Παύλου δεν χρειάζεται να απαντήσω ,

όλοι κατάλαβαν την σύγχυση , την αδυναμία του να αντιληφθεί τα τεράστια λάθη που έγιναν ,την δύσκολη θέση που βρέθηκε και στο τέλος αναγκάσθηκε για να αποστασιοποιηθεί των ευθυνών του , να δηλώσει ότι δεν συμμετείχε πουθενά .

Την απάντησή μου στο site την ανέβασα το Σάββατο 7.11.2009 και την ίδια μέρα είχαμε 906 μοναδικούς επισκέπτες ,και είμαι σίγουρος ότι όλοι διάβασαν την απάντηση και κατάλαβαν τα πραγματικά γεγονότα και την ευθύνη που έχει ο καθ΄ένας μας που ασχολήθηκε με το θέμα αυτό .

Τέλος το παρελθόν , πάμε μπροστά , πάμε πρώτα να βοηθήσουμε όλοι μαζί να γίνει το έργο και δεύτερον να κερδίσουμε περισσότερα για τους Συνεταιριστές και το χωριό μας

Έχουμε μπροστά μας να αντιμετωπίσουμε σημαντικά προβλήματα , χρειάζεται ενότητα και συμμετοχή για να τα καταφέρουμε να γίνει πραγματικότητα αυτό το μεγάλο έργο για το χωριό μας , την περιοχή μας και την πατρίδα μας.

Ηλίας Κωνσταντίνου Μπάλλας
ΜΠΑΛΛΑΣ ΗΛΙΑΣ (Μέλος)
Expert Boarder
Αποσυνδεδεμένος Προβολή Προφίλ Μέλους
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.  
Βλέπω ότι γίνεται μεγάλη συζήτηση γύρω απο το αιολικό πάρκο και τις συνθήκες της συμφωνίας και τα λάθη που έγιναν.Δέν μπορώ να τοποθετηθώ επ ακριβώς δεν γνωρίζω καλά το θέμα.Αλλά θα ήθελα να παραθέσω έν περιστατικό που μου συνέβει στον χώρο εργασίας μου!
Ήρθε ένας πατριώτης συνάδελφος από την Καρδίτσα και μου εξέφρασε το θαυμασμό του για το γεγονός ότι θα δημιουργηθεί αιολικό πάρκο στο χωριό μου και μου εξέφρασε και τα συγχαρητηριά του.Κύριοι και κυρίες μου ξέρετε πόσο υπερήφανος ενιωσα για τον τόπο μου?ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.Πιστεύω οτι είναι ένα έργο που πρέπει να γίνει και μακάρι να βοηθήσουμε όλοι να γίνει!Ευχαριστώ και καλή αντάμωση στο χωριό!
ΚΑΤΣΙΩΤΗΣ (Μέλος)
Fresh Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Αγαπητοί φίλοι
Συμφωνώντας απόλυτα με τον κ. Κατσιώτη, πως όλοι μαζί πρέπει να δουλέψουμε ώστε το αιολικό πάρκο να πάρει σύντομα σάρκα και οστά, σας καλώ να ενώσουμε τις δυνάμεις μας ώστε να προωθήσουμε άμεσα αυτό το σπουδαίο έργο για την περιοχή μας και τη χώρα μας γενικότερα.
Γιώργος Κωτσός
Δήμαρχος
Δήμαρχος (Μέλος)
Senior Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

ΑΙΟΛΙΚΟ ΠΑΡΚΟ (τελευταίο σχόλιο 19-11-2009)

Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια.
Επειδή έφερα τη ΔΕΗ στο χωριό μας και μπορεί να γίνει ένα τεράστιο αιολικό πάρκο. Επειδή όταν εκπροσωπούμε κάποιον δεν πρέπει να καταλήγουμε στα εξώδικα
Επειδή όταν παίζουμε θολό παιγνίδι κάποτε αποκαλυπτόμαστε και υφιστάμεθα τις συνέπειες ( μας πετάνε έξω από την πόρτα).
Επειδή πρέπει να κοιτάζουμε το δάσος και όχι το δένδρο.
Επειδή σέβομαι τη νοημοσύνη των χωριανών μας .
Επειδή με ενδιαφέρει η ανάπτυξη του χωριού μου αλλά και ολόκληρης της περιοχής, όχι λιγότερο από οποιονδήποτε άλλον.
Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους συμβάλλουν σε αυτή την προσπάθεια.

ΠΑΥΛΟΣ ΣΚΥΛΟΓΙΑΝΝΗΣ
p.skylogiannis (Μέλος)
Fresh Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Επειδή το ζητούμενο είναι τα καθαρά λόγια και όχι τα πολλά

Επειδή καθαρός ουρανός δεν φοβάται αστραπές

Επειδή το θολό πεδίο είναι όταν απαντούμε με γενικόλογα και ασάφεια, όταν δεν γνωρίζουμε και συμβουλεύουμε -καθοδηγούμε ,συμμετέχουμε παντού ,κάνουμε ανακοινώσεις στο τύπο,και από την άλλη να λέμε
ότι εγώ δεν υπήρξα διαπραγματευτής κανενός ,ούτε στη σύνταξη, την τελική, του μισθωτηρίου πήρα μέρος. ούτε κατά την υπογραφή παραβρέθηκα και κρυβόμαστε για να αποποιηθούμε των ευθυνών μας.

Επειδή διαφάνεια και εντιμότητα είναι η δημοσιοποίηση ,τα εξώδικα ,οι εξουσιοδοτήσεις ,οι επιστολές, οι συζητήσεις πάνω απο το τραπέζι , οι καθαρές και συγκεκριμένες κουβέντες η ανάμιξη των Δικηγόρων του χωριού μας, του ΔΣ του Συνεταιρισμού , του Συλλόγου και των δεκάδων συγχωριανών μας .

Επειδή είναι τιμή να σε απορρίπτει ένα άτομο ( ο πρόεδρος του συνεταιρισμού ) ο οποίος στην συνέχεια εγκαταλείφθηκε από όλα τα μέλη του ΔΣ και μόνος του προχώρησε στην υπογραφή του συμφωνητικού μίσθωσης, σε βάρος των συμφερόντων των συνεταιριστών και του χωριού μας.

Επειδή θολό πεδίο είναι να μην γνωρίζουμε ποια άτομα ήταν μαζί του και βοηθούσαν στα διαδικαστικά τον πρόεδρο του Συνεταιρισμού κ.Πάντο Θωμά κατά την διαδικασία υπογραφής του συμφωνητικού μίσθωσης και ποια άτομα τον προέτρεψαν να προχωρήσει στην υπογραφή μόνος του , γνωρίζοντας ότι τα υπόλοιπα μέλη του ΔΣ αποχώρησαν από το συμβολαιογραφείο , και γνωρίζοντας ότι δεν ήταν σε θέση ο ίδιος να διαβάσει και να ελέγξει ενα συμφωνητικό μίσθωσης 60 σελίδων με νομικούς όρους που πρώτη φορά έβλεπε .

Επειδή τιμή είναι να απαντάς με εξώδικα όταν θίγονται τα συμφέροντα των συνεταιριστών και του χωριού μας.

Και μετά από όλα που έχουν γίνει και γραφεί στην ιστοσελίδα για το αιολικό πάρκο , το μόνο που έχω να προσθέσω είναι αιδώς άργείοι

Ηλίας Κωνσταντίνου Μπάλλας
ΜΠΑΛΛΑΣ ΗΛΙΑΣ (Μέλος)
Expert Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Αιδως Αργειοι!
Γιώργος Κατσιώτης (Μέλος)
Expert Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Τελευταία διόρθωση: 21/11/2009 01:49 απο Γιώργος Κατσιώτης.

Πάνε στην αρχή

Facebook Page

pantos_egainia_2

Αναζήτηση

Σύνδεση

Login reminder Forgot login?

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από το Google για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookie. Για να μάθετε περισσότερα για το τι είναι τα cookies και πως χρησιμοποιούνται δείτε εδώ: Πολιτική Απορρήτου.

Να δέχομαι cookies από αυτή τη σελίδα.

EU Cookie Directive Module Information