Read File
  • Drakotrypa.gr
    Drakotrypa.gr
Αρχική Μεταξύ μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Παρακαλώ Σύνδεση ή Εγγραφή.    Χάσατε τον κωδικό σας;
Προτάσεις προς τον Μ.Ε.Σ. "Η Ανάπλαση" (1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Πάνε στο τέλος Αγαπημένο/α: 0
ΘΕΜΑ: Προτάσεις προς τον Μ.Ε.Σ. "Η Ανάπλαση"
Απ:Προτάσεις προς τον Μ.Ε.Σ. "Η Ανάπλαση" πριν 8 Χρόνια, 12 Μήνες  
Αγαπητέ Σάκη,
Η ετήσια δημοτική βραδιά θα πραγματοποιηθεί στις 14.08.2010 θεού θέλοντας και καιρού επιτρέποντος βεβαία εάν δεν πάει όπως πέρσι κάτι στραβά. όσον αφορά την πρόταση σου για ακόμη μια μουσική βραδιά με άλλο στυλ ,πιστεύω ότι σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δυο μουσικές βραδιές θα ήταν παρακινδυνευμένο να αποτύχει η μια από τις δυο ,να αναλογιστείς δε ότι είναι και ένα τεράστιο οικονομικό ρίσκο.
Έξαλλου η έβδομα των εκδηλώσεων θα είναι γεμάτη με πολλές δραστηριότητες και κοινωνικές εκδηλώσεις όπως και τον Αύγουστο του 2009.
Προγραμματισμένο είναι να γίνει και πάλι μια βραδιά αφιερωμένη στη νεολαία ,που είχε τεραστία επιτυχία και πέρσι καθώς και προβολή δυο ταινιών, μια παιδική σίγουρα και μια ελληνική από το σύγχρονο ελληνικό κινηματογράφο, οι παλιές ταινίες που προτείνεις έχουν προβληθεί εκατοντάδες φορές από την ελληνική τηλεόραση και δεν θα ήταν τόσο ενδιαφέρον , θα είναι όμορφο να μπορέσουν να δουν μια καινούργια ταινία και άνθρωποι που δεν έχουν την δυνατότητα να παν σε κάποιο σινεμά.
Αυτές τις μέρες μιλάμε και με τον πολιτιστικό οργανισμό για μια θεατρική παράσταση ,η οποία θα προβληθεί μέσα στον Αύγουστο. Η έκθεση φωτογραφίας θα γίνει και πάλι στον προαύλιο χώρο του κοινοτικού γραφείου και με την ευκαιρία προτρέπω όλους τους χωριανούς ,εάν πιστεύουν ότι το φωτογραφικό τους υλικό παρουσιάζει ενδιαφέρον να μας το προσκομίσουν έτσι ώστε να προβληθεί και αυτό. Σε αυτή την περίπτωση οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθυνθούν σε εμένα και τον Γιώργο τον Στεφανή.
KostasLazos (Μέλος)
Junior Boarder
Αποσυνδεδεμένος Προβολή Προφίλ Μέλους
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.  
Φίλε Κώστα γειά σου

Την Κυριακή 15 Αυγούστου είναι ελεύθερος ο κ Μάκης Χάρμπας με το θέατρο σκιών .

Και με δεδομένο ότι θα έχουμε την Κυριακή 15.8 τις καρέκλες που θα νοικιαστούν για το Σάββατο χωρίς επι πλέον επιβάρυνση .

Οι καρέκλες του Συλλόγου είναι λίγες και δεν επαρκούν για μια τέτοια εκδήλωση

Πριν τρία χρόνια που είχε έλθει στο χωριό μας ο καραγκιόζης είχε τεράστια επιτυχία

Αν είναι εφικτό να γίνει αυτή η αλλαγή πιστεύω αξίζει τον κόπο
ΜΠΑΛΛΑΣ ΗΛΙΑΣ (Μέλος)
Expert Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Φίλε Ηλία καλησπέρα,
τον δεκαπενταύγουστο θα πραγματοποιηθεί πιθανότατα( εφόσον δεν αναμένεται να έχουμε απαρτία στις 08.08.2010) η γενική συνέλευση μελών,από την οποία θα προκύψει και το νέο ΔΣ του συλλόγου.
Όσο για τις καρέκλες μπορούμε να κανονισουμε να έρθουν λίγο νωρίτερα χωρίς επιπλέον οικονομική επιβάρυνση, όπως κάναμε και το περασμένο καλοκαίρι.
Με την ευκαιρία θα ήθελα να συμπληρώσω ότι στις πολιτιστικές εκδηλώσεις του Αυγούστου είναι προγραμματισμένη και εθελοντική αιμοδοσία για την τράπεζα αίματος του συλλόγου.Ελπίζουμε οι προσέλευση των εθελοντών να είναι μεγάλη,γιατί το αίμα σώζει ζωές!
KostasLazos (Μέλος)
Junior Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Τελευταία διόρθωση: 02/07/2010 14:37 απο KostasLazos.

Αγαπητέ φίλε Κώστα ,

Υπήρχαν εδώ και 4 χρόνια 10.000 ευρω που ο Σύλλογός μας είχε εξασφαλίσει από την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού μέσω του προγράμματος ΘΗΣΕΑΣ , στην διάθεση του χωριού μας για αθλητικά έργα.

Ακόμα υπήρχαν 10.000 ευρω εδώ και 3 χρόνια , για πεζοδρόμηση στην είσοδο του χωριού μας ,χωρίς να γίνεται τίποτα, και για τα οποία το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Μουζακίου αναγκάσθηκε πριν 3 μήνες και ενέκρινε παράταση του έργου για δύο μήνες για να μην χαθούνε .

Αυτά τα χρήματα δεν έπρεπε να χαθούν για το χωριό μας ,και μαζί με τον πρόεδρο του Συλλόγου μας δώσαμε τον αγώνα εδώ και μήνες , να διατεθούν όλα αυτά τα χρήματα στο μόνο αθλητικό χώρο που είναι κοντά στο χωριό μας , ανακατασκευάζοντας το γήπεδο μπάσκετ , το γήπεδο τένις και για την ανάπλαση της περιοχής .

Ο εργολάβος και συγχωριανός μας κ Μπούρπος Βασίλειος ,πήρε αυτό το έργο και μας υποσχέθηκε ότι πρώτα θα γινούν τα τέσσερα έργα που αναφέρονται στην τοποθέτηση μου
( είναι από μελέτη Μηχανικού ),δηλαδή ένα σωστό καινούργιο γήπεδο μπάσκετ και ένα σωστό καινούργιο γήπεδο τένις , αυτό που πιστεύω έχει περισσότερη σημασία για τα παιδιά του χωριού μας

Είναι αλήθεια ότι άρχισα να ανησυχώ βλέποντας ότι άρχισε με την ανάπλαση της περιοχής , ( ανησυχούσα αν δηλαδή φθάσουν τα χρήματα για τα γήπεδα ) ,αν και ο ίδιος πάντα με διαβεβαίωνε ότι όλα αυτά θα γίνουν ,

Αυτός είναι ο λόγος που τοποθετήθηκα για το έργο αυτό και αναφέρθηκα μάλιστα με λεπτομέρειες .

Ασχολήθηκα αγαπητέ φίλε Κώστα με το έργο αυτό , διότι δεν ήθελα τα 10.000 ευρω που πίστεψέ με, με πάρα πολύ κόπο ο Σύλλογός μας εξασφάλισε , να πάνε χαμένα.

Για τον καραγκιόζη , έκανα μια πρόταση και επισημάνσεις που παρεξηγήθηκαν , πραγματικά δεν είχα καμία πρόθεση να σας προσβάλω , ούτε να αναμειχθώ στα διαδικαστικά σας ,και αν έτσι το πιστεύεται σας ζητάω συγνώμη για την παρέμβασή μου αυτή και την διαγράφω.

Για το λαογραφικό βλέπω ότι είμαι μόνος και δεν υπάρχει λόγο να το συνεχίσω , πολλοί συμφωνούν αλλά δεν στηρίζουν δημόσια , ανακαίνισα το θέμα αυτό διότι δεν θέλω βλέπω το Λαογραφικό Μουσείο σ΄αυτή την κατάσταση .

Τέλος πιστεύω είσαι άδικος , να μιλάς με αυτόν τον τρόπο σε έναν άνθρωπο που εσύ αγαπητέ φίλε Κώστα περισσότερο από όλους γνωρίζεις πόσο μεγάλο αγώνα έκανα το καλοκαίρι του 2007 να έχει συνέχεια ο Σύλλογος μας ,και να υπάρχουν υποψηφιότητες , και πάντα έχω σταθεί δίπλα σας ,όλο αυτό τον καιρό προσφέροντας όσα μπορούσα .
ΜΠΑΛΛΑΣ ΗΛΙΑΣ (Μέλος)
Expert Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Αγαπητέ φιλέ Ηλία,
Εξεπλάγην σήμερα διαβάζοντας τα γραφόμενα σου, να με χαρακτηρίζεις „άδικο“ !!!
Διαβάζοντας προσεκτικά ξανά και ξανά την δημοσίευση μου ,δεν μπόρεσα να καταλάβω "ΕΙΛΙΚΡΙΝΆ"
που υπήρξα άδικος μαζί σου;
Πρότεινες κάτι για τον 15 Αύγουστο και εγώ απλώς ενημέρωσα ευγενέστατα ότι είναι
Προγραμματισμένη η γενική συνέλευση του συλλόγου για την ανάδειξη του νέου ΔΣ ,
Όπως γίνεται κάθε δύο χρόνια ,και επί των ημερών σου έτσι ήταν αν δεν με άπατα η μνήμη μου.
Όσον αφορά για την πρόταση σου για τον Καραγκιόζη ,εγώ δεν αισθάνθηκα σε καμιά περίπτωση ούτε
Προσβεβλημένος ούτε και παρεξηγημένος ,και προς θεού ούτε ανάμιξη στα διαδικαστικά μας μπορεί να χαρακτηριστεί!
Αναφέρεσαι για την πρόσφορα σου στον σύλλογο, την αμφισβήτησα ποτέ εγώ αυτή φιλέ Ηλία;
Όσον αφορά δε για το λαογραφικό μουσείο ,μιας και το θίγεις το ζήτημα, εγώ έχω τοποθετηθεί δημόσια επί του θέματος εδώ και πάρα πολύ καιρό ,σου παραθέτω δική μου δημοσίευση που είχα κάνει στο φόρουμ του drakotrypa.gr :

ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΔΡΑΚΟΤΡΥΠΑΣ
[i]πριν 1 Χρόνος(ες), 2 Μήνες .

Συμφωνώ μαζι σου Ηλια ,οσον αφορα την ανακαίνιση του υπάρχοντος κτιρίου .Το κόστος της αναπαλαίωσης τέτοιων κτιρίων είναι τεράστιο και δεν εξασφαλίζει καμιά μόνιμη λύση για στέγαση του Λαογραφικού μας Μουσείου.
Ακόμη και αυτό το ποσό, είναι πολύ μικρο για να γίνει κάτι επουσιώδες σ αυτό το κτίριο.
Πιστεύω οτι θα ήταν πολύ καλύτερο να μετακόμιζε το Μουσείο στο κοινοτικό γραφείο.
Έτσι θα μπορούσαν να επενδυθούν σωστά τα χρήματα και η μελλοντική προοπτική θα είναι ασφαλώς πολύ καλύτερη.
Ελπίζω να εισακουστεί το αίτημα μας.

φιλικά

Κων/νος Λαζος
Αντιπρόεδρος
ΜΕΣ Δρκότρυπας
Η Ανάπλαση
[/i]
Αυτά τα ολίγα προς αποφυγή παρεξηγήσεων.
KostasLazos (Μέλος)
Junior Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Τελευταία διόρθωση: 03/07/2010 16:21 απο KostasLazos.

Απ:Προτάσεις προς τον Μ.Ε.Σ. "Η Ανάπλα πριν 8 Χρόνια, 11 Μήνες  
Κωνσταντίνε Λάζο και υπόλοιπα μέλη του Πολιτιστικού Συλλόγου

Όπως κρίνεται να πράξετε.Εσείς είσαστε σε θέση λήψεως αποφάσεων.Απλά γνώμες-σκέψεις εξέφρασα.

Επίσης πολλύ καλή ιδέα αυτή του κ.Ηλία Μπάλλα για την παράσταση με τον καραγκιόζη.Πολλύ καλή ιδέα για μικρούς και μεγάλους.

Καλη συνέχεια!
undisputed (Μέλος)
Gold Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Τελευταία διόρθωση: 08/07/2010 17:18 απο undisputed.

Πάνε στην αρχή

Facebook Page

pantos_egainia_2

Αναζήτηση

Σύνδεση

Login reminder Forgot login?

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από το Google για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookie. Για να μάθετε περισσότερα για το τι είναι τα cookies και πως χρησιμοποιούνται δείτε εδώ: Πολιτική Απορρήτου.

Να δέχομαι cookies από αυτή τη σελίδα.

EU Cookie Directive Module Information