Read File
  • Drakotrypa.gr
    Drakotrypa.gr
Αρχική Μεταξύ μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Παρακαλώ Σύνδεση ή Εγγραφή.    Χάσατε τον κωδικό σας;
Έχω μια ιδέα για το site (1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Πάνε στο τέλος Αγαπημένο/α: 0
ΘΕΜΑ: Έχω μια ιδέα για το site
Έχω μια ιδέα για το site πριν 10 Χρόνια, 7 Μήνες  
Τι θα λέγαται αν στο site μπεί ένα υλικό που θα αφορά ιστορίες από τους παππούδες και τις γιαγιάδες σχετικά με την ζωή τους,δηλαδή πως ήταν τα παιδικά τους χρόνια,πως έζησαν τις διάφορες στιγμές τους μέσα στην Ιστορία της Ελλάδας(πόλεμοι,ξενητιά) και άλλα πολλά.Επίσης θεωρώ σωστό να γίνει αναφορά για τους συγχωριανούς που πολέμησαν και πεθάναν για την Πατρίδα.
d.sempros (Μέλος)
Fresh Boarder
Αποσυνδεδεμένος Προβολή Προφίλ Μέλους
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.  
Απ:Έχω μια ιδέα για το site πριν 10 Χρόνια, 7 Μήνες  
Σωστή παρατήρηση. Βέβαια έχουν υπάρξει ήδη κάποια παρόμοια κείμενα όπως "Τραγωδία στο κακόρεμα", "Χριστούγεννα 1909" κτλ.
Παρόλα αυτά, καλό θα ήταν να μαζέψουμε τέτοιο υλικό..και να μπαίνουν σαν θεματικές ενότητες όπως π.χ "Ιστορίες από τους παλιούς για το πόλεμο" κτλ.
Είμαστα πάντα ανοιχτοί σε ιδέες αφού όπως έχουμε πει, το περιεχόμενο της σελίδας βασίζεται στα μέλη της. Θα ήθελα να ακούσουμε και άλλες ιδέες πάνω στο θέμα...
glynosgiannis (Μέλος)
Απλά βοηθάω...
Administrator
Φύλο: Αρρεν glynosgiannis Δρακότρυπα glynos23@yahoo.gr Τοποθεσία: Λαγονήσι Γενέθλια: 1983-12-19
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Τελευταία διόρθωση: 17/02/2009 07:01 απο glynosgiannis.

Σε εποχές που κυριαρχούν το χρήμα και η αμάθεια, το να είσαι εθελοντής και να διαδίδεις τη γνώση είναι πράξεις επαναστατικές!!!

Απ:Έχω μια ιδέα για το site πριν 9 Χρόνια, 7 Μήνες  
Προς τους διαχειριστες του site:
Μια πολλυ καλη ιδεα θα ηταν να μπει στην αρχικη σελιδα του site ενα πανελ φωτογραφιων πανω και κατω της αρχικης αντιστοιχο με το καμματι της φυσης.
Με αυτο τον τροπο θα κεντριζεται το ενδιαφερον του επισκεπτη ακομα περισσοτερο για τη σελιδα και για την ανακαλυψη του χωριου αφου μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις..
Υπαρχει σημασια και στην παρουσιαση της σελιδας-του χωριου για την καλυτερη διαφημιση του.Κανει τον επισκεπτη να εντυπωσιαζεται αμεσως με το καλλος του χωριου αρα και πιθανης προτιμησης του για οποιοδηποτε σκοπο.
Εξαλλου ενα απο τα στοιχεια που το χαρακτηριζουν και που εχει να δωσει το χωριο μας ειναι και η φυση του.
Μιας και η φωτογραφια του χειμωνα που υπαρχει τωρα ειναι πολλη καλη καλο θα ηταν να γινει λιγο αργοτερα ή ακομα και τωρα προσθετωντας την και αυτη στο πανελ..
Σκεφτειτε το,ειναι μια ακομα καλυτερη εικονα παρουσιασης της σελιδας και των οσων συνεπαγεται αυτο...
undisputed (Μέλος)
Gold Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Απ:Έχω μια ιδέα για το site πριν 9 Χρόνια, 7 Μήνες  
Αγαπητέ Θανάση...
Ωραίες οι σκέψεις σου αλλά κάτι τέτοιο ενώ μπορεί να γίνει δεν είναι σωστό γιατί φορτώνει πολύ τη σελίδα.
Ήδη με τόσες πολλές εικόνες είναι αρκετά "βαριά" και σε πιο αργές συνδέσεις θα υπάρχει αρκετή καθυστέρηση.

Έτσι και αλλιώς αυτό που έχουμε προσπαθήσει μέχρι στιγμής είναι να έχουμε ένα λιτό και λειτουργικό site αλλά με πλούσιο περιεχόμενο, κάτι που σε ένα αρκετά μεγάλο βαθμό το έχουμε πετύχει.

Ίσως σε κάποια μελλοντική "αλλαγή σκηνικού" της σελίδας κάνουμε την ιδέα σου πράξη.

Συνέχισε να κατεβάζεις ιδέες γιατί όπως έχεις δει, όλα τα συζητάμε!
glynosgiannis (Μέλος)
Απλά βοηθάω...
Administrator
Φύλο: Αρρεν glynosgiannis Δρακότρυπα glynos23@yahoo.gr Τοποθεσία: Λαγονήσι Γενέθλια: 1983-12-19
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Τελευταία διόρθωση: 28/01/2010 11:30 απο glynosgiannis.

Σε εποχές που κυριαρχούν το χρήμα και η αμάθεια, το να είσαι εθελοντής και να διαδίδεις τη γνώση είναι πράξεις επαναστατικές!!!

Απ:Έχω μια ιδέα για το site πριν 9 Χρόνια, 6 Μήνες  
Εγω κατεβαζω ιδεες το θεμα ειναι ομως να γινονται και πραξη και οχι να ειναι προς συζητηση μοναχα.
Επισης κατι αλλο:
To video του Κωστα Λαζου να μπει στην αρχικη σε σημειο ακομα πιο οφθαλμοφανες και να εχει ονομασια: video - Ενα μικρο Οδοιπορικο στη Δρακοτρυπα,
δηλαδη να γραφεται η λεξη video γιατι οι νεοι επισκεπτες δν ξερουν τι να πρωτοδουν,καλο θα ηταν να παει εκει το ματι τους που υπαρχει και εικονα ζωντανη του χωριου..
undisputed (Μέλος)
Gold Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Απ:Έχω μια ιδέα για το site πριν 9 Χρόνια, 6 Μήνες  
Επίσης οι διαχειριστες του site μπορούν να κάνουν το εξής:
Να δημιουργησουν νεο θεμα στο forum για τους ενδιαφερόμενους που εχουν προς πώληση οικόπεδα στο χωριό οπου να καταχωρούντε εκεί αναλυτικά τα όποια χαρακτηριστικά και στοιχεία.Επίσης να πάει να πάρει κάποιος φωτογραφίες απο τα σημεία αυτα. Και μετα να το διαφιμησουν στο internet οι διαχειριστές του site το συγκεκριμένο κομμάτι του forum-κάτι που ξερετε να κανετε πολλυ καλα- δειχνοντας ετσι και τη γενικοτερη εικονα του χωριου απο ολες τις φωτο που εχουν σταλει.Ετσι ο χ αγοραστης θα εχει μια πληρη εικονα του θεματος.
Ακομα θα μπορουσε να μπει στην αρχικη σελιδα του site κατι τετοιο στην κατηγορία Νεα Θεματα που ειναι ακομα πιο οφθαλμοφανές για τους επισκέπτες.
undisputed (Μέλος)
Gold Boarder
Σημειώθηκε Σημειώθηκε  

Πάνε στην αρχή

Facebook Page

pantos_egainia_2

Αναζήτηση

Σύνδεση

Login reminder Forgot login?

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από το Google για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookie. Για να μάθετε περισσότερα για το τι είναι τα cookies και πως χρησιμοποιούνται δείτε εδώ: Πολιτική Απορρήτου.

Να δέχομαι cookies από αυτή τη σελίδα.

EU Cookie Directive Module Information